Szafa przesuwna z lustrem – 4 ciekawe funkcje!

W tekście znajdziesz

W wielu mieszkaniach i domach szafa przesuwna to główna przestrzeń do przechowywania. Ten pojemny mebel może jednak pełnić także inne funkcje… Na pierwszy rzut oka nieoczywiste. Wbudowane we front lustro to nie tylko coś, co pozwala szybko sprawdzić stan garderoby. Poniżej przedstawimy kilka dodatkowych funkcji. Zobacz!

Doświetlanie pomieszczenia

Odpowiednie usytuowanie lustra uczyni pomieszczenie jaśniejszym. Wystarczy, że lustrzana powierzchnia będzie odbijała światło, padające np. z zawieszonego u sufitu żyrandola. Trik ten często stosowany jest w przedpokojach, gdzie nie ma okien – siłą rzeczy jest więc ciemniej. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym warto pomyśleć o podobnym rozwiązaniu.

Zauważ, że szafa przesuwna z lustrem wspaniale zaprezentuje się w nowoczesnym salonie. Ustawiając ją w wybranej wnęce, doświetla się ten obszar pomieszczenia. Warto, aby mebel taki został wykonany precyzyjnie na wymiar. Wówczas można łatwo dostosować wymiary samego lustra na froncie.

Optyczne powiększenie przestrzeni a szafa z lustrem

Powszechnie stosowanym sposobem na wizualne poszerzenie przestrzeni jest właśnie zastosowanie lustrzanej powierzchni. Duże lustra kreują bowiem wrażenie głębi. Warto więc rozważyć ustawienie szafy przesuwnej wzdłuż dłuższej ściany – w pomieszczeniu o rzucie prostokątnym. Odbicie w lustrze sprawi wtedy, że wnętrze wyda się bardziej proporcjonalne.

Lustra zorientowane pionowo mogą też uczynić pokój wizualnie wyższym. To dobra opcja zwłaszcza w blokach, gdzie stropy są zazwyczaj dość niskie. Jesteś przyzwyczajony do kamienic, a przeprowadzasz się do bloku? Szafa przesuwna sięgająca sufitu, z wysokim lustrem, będzie więc odpowiednim wyborem.

Miejsce na… notatki!

Czysta powierzchnia odbijająca jest znakomitą przestrzenią na… zanotowanie ważnych myśli! Wystarczy mieć pod ręką flamaster suchościeralny oraz kawałek gąbki lub miękkiej ściereczki. Planujesz szafę przesuwną wyposażoną w lustro do przedpokoju? Pamiętaj, aby obok zostawić pisak. Każdy domownik zobaczy zostawioną mu w takim miejscu wiadomość! Przypomnienie o zakupie pomidorów? Informacja o wizycie u dentysty? A może notatka na temat wywiadówki w szkole dziecka? Grunt, żeby to zapisać. Wtedy na pewno nie zapomnisz!

Wstawiona do pokoju dziecięcego szafa z lustrem posłuży lokatorowi w podobny sposób. Na lustrzanym froncie dziecko może zapisać np.:

  • listę słówek na kartkówkę z angielskiego,
  • przypominajkę o urodzinach przyjaciela,
  • wzory matematyczne do zapamiętania.

Kolorowe flamastry pozwolą również na ekspresję artystyczną. Niech pociecha ozdobi szafę zgodnie ze swoim gustem. Za jakiś czas będzie mogła zmienić dekorację, po prostu zmazując ją i rysując od nowa!

Lustro a feng shui

Dla wielu osób filozofia feng shui jest kluczowa przy aranżowaniu wnętrz. Chcesz, aby energia chi w optymalny sposób krążyła w Twoim pomieszczeniu? Uważnie dobierz miejsce, w którym stanie szafa przesuwna z lustrem. Zgodnie z zasadami, lustrzana tafla:

  • nie powinna być ulokowana naprzeciwko drzwi wejściowych do domu,
  • w sypialni nie jest polecana (a już zwłaszcza tak umiejscowiona, aby leżąca w łóżku osoba widziała swoje odbicie),
  • musi być jednolita i spora, aby nie „cięła” sylwetki na części ani nie zmuszała do schylania się,
  • ma odbijać to, co chcemy pomnażać – czyli np. powierzchnię zastawionego stołu w jadalni, estetyczne dodatki,
  • powinna mieć gładkie krawędzie.

Czy planujesz uwzględnić te wskazówki podczas aranżacji swojego mieszkania?

Kupując szafę z lustrem, warto skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje ten wszechstronny mebel. Lustrzana tafla pozwoli chociażby „posterować” rozmiarem pomieszczenia czy jego oświetleniem. Komandor.pl wykonuje takie szafy dla klientów już od niemal trzech dekad. Rozważ już teraz, gdzie ustawisz ten nowoczesny, a przy tym uniwersalny mebel!

More Articles for You

Fototapety kwiaty — sekret harmonii i spokoju w Twoim domu

W tekście znajdziesz Fototapety kwiaty to nie tylko dekoracja, ale sposób na wprowadzenie do wnętrza atmosfery spokoju, harmonii i bliskości …

Komplet pościel z czego się składa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybór odpowiedniego kompletu pościeli może mieć znaczący wpływ na jakość snu i ogólne samopoczucie. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, z …

5 funkcji suwmiarki elektronicznej, które ułatwią każdy pomiar

Suwmiarka elektroniczna to wszechstronne narzędzie, które oferuje wiele funkcji ułatwiających pomiar. Niezależnie od dziedziny, w jakiej pracujesz, może ona przyczynić …

Wyposażenie szatni – szafa szatniowa

W tekście znajdziesz W każdej przestrzeni publicznej, takiej jak szkoły, baseny, siłownie czy nawet biura, szatnie pełnią kluczową funkcję. To …

Na jakiej wysokości zamontować gniazdka elektryczne?

Gniazdka elektryczne jako końcowy element całej instalacji mają bardzo duże znaczenie w każdym domu i odpowiadają za jego funkcjonalność i …

Czy lampy wpuszczane Nowodvorski to idealne rozwiązanie dla Twojego minimalistycznego wnętrza?

oświetlenie ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu atmosfery wnętrza. Dla wielu osób, dążących do osiągnięcia minimalistycznego i nowoczesnego wyglądu, lampy wpuszczane …