Na czym polega wykończenie mieszkania?

Odbierając klucze do dopiero zakupionego wymarzonego mieszkania często spotykamy się z sytuacją, kiedy nie jest ono wykończone – wówczas wszystko pozostawione jest na naszych barkach. Wiele projektantów wnętrz pozostawia tę kwestię przyszłym lokatorom, nie decydując się na uwzględnienie wykończenia w swojej usłudze. Wiele firm oddaje swoim klientom mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Wówczas wprowadzając się, przyszli mieszkańcy mają przed sobą jeszcze wiele spraw do załatwienia, które nierzadko przerastają nowych właścicieli. Na czym polega wykończenie mieszkania? O czym trzeba pamiętać, by mieszkanie było dobrze wykończone?

Co obejmują prace wykończeniowe?

Wykończenie jest niezbędne do tego, by w pełni wykorzystywać potencjał danych pomieszczeń. Po odebraniu mieszkania w stanie deweloperskim część osób decyduje się na wykończenie mieszkania samodzielnie, inni oddają zadania z tym związane profesjonalnej ekipie wykończeniowej. Niezależnie od tego, którą opcję wolimy, warto wiedzieć na czym polega wykończenie. Faktem jest , że prawidłowo wykonywane prace wykończeniowe powinny przebiegać w kilku podstawowych etapach.

Przede wszystkim warto wspomnieć, że nie można zacząć pracy dopóki nie mamy zrobionego projektu. Jest on bazą, na podstawie której będą przebiegać prace. By wszystko przebiegało sprawnie, musi być od początku do końca starannie zaplanowane.

Na czym polega wykończenie mieszkania?

Prace remontowe w nowym mieszkaniu nie należą do najłatwiejszych. Jednym z najważniejszych etapów wykończenia mieszkania jest montaż instalacji i ścian działowych. Później przychodzi pora na takie czynności jak kładzenie podłogi oraz przygotowanie ścian do malowania. W tej fazie warto pomyśleć także o montażu mebli, które znajdą się w zabudowie. Kolory ścian, glazura, meble – o tym wszystkim musimy pamiętać. Tym o czym musimy też pamiętać, jest kolejność wykonywanych prac. Wydawałoby się, że jest to bez znaczenia, jednak jest to coś, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Pomylenie kolejności może zrujnować cały efekt.

Tak zwana “wykończeniówka” nie należy do najłatwiejszych procesów. Każdy kto robił remont doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Z tego względu mając do wyboru wykonanie jej samodzielnie lub oddanie zadań z nią związanych w ręce profesjonalistów, zdecydowanie bardziej rozsądny jest wybór drugiej opcji. Może i na pozór jest to rozwiązanie droższe, ale biorąc pod uwagę kwotę, jaką będziemy musieli ewentualnie wyłożyć na naprawę popełnionych przez nas błędów, bilans wydatków przemawia zdecydowanie za zatrudnieniem specjalistów. Nie ryzykujemy wtedy dodatkowymi stratami i widmem przedłużającego się wykończenie mieszkania, uniemożliwiającego nam szybką wprowadzkę.

Wykończenie pod klucz – czy warto?

Podsumowując – stojąc w obliczu konieczności wykończenia mieszkania lepiej zlecić jego wykonanie profesjonalistom. Jeśli nie mamy doświadczenia w przeprowadzaniu remontów i mimo to chcemy zrobić go samodzielnie, podejmujemy duże ryzyko. Podjęcie tego ryzyka jest bezpośrednio związane z kondycją naszego portfela, dlatego lepiej nie ryzykować.

By nadążyć za zwiększającymi się wymaganiami rynku, biura architektoniczne muszą co jakiś czas uzupełniać swoją ofertę o nowe usługi, aby zatrzymać przy sobie klientów. Wiele firm uwzględnia w swojej ofercie chociażby wykończenie pod klucz w Warszawie. Jest to bardzo wygodne dla klientów, ponieważ zwalnia ich z obowiązku poszukiwania podmiotu, który zajmie się pracami wykończeniowymi. Decydując się na wykończenie pod klucz wszystko dostajemy w ramach jednej usługi – fazy tworzenia projektu i wykończenia nie są od siebie oddzielone, tak jak ma to miejsce w ramach tradycyjnej usługi. Dzięki temu odbierając klucz do naszego mieszkania mamy pewność, że będzie ono w pełni wykończone, umeblowane i gotowe na naszą wprowadzkę.

Sprawdź również: Czy wystrój mieszkania ma wpływ na nasze samopoczucie?

More Articles for You

Bluszcz na Suficie: Eko-Szacunek dla Twojego Domowego Przestrzeni

W ostatnich latach, trend zieleni w domu, zwłaszcza bluszczu, zyskuje na popularności. Właściwe ukierunkowanie tego trendu może przynieść nie tylko …

Płyty warstwowe typu sandwich – co to takiego?

Płyty warstwowe są stosowane do izolacji termicznej i akustycznej budynków, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Mają one wiele …

Jak wybrać oryginalny kubek?

Kubek to naczynie, którego nie może zabraknąć w twojej kuchni. To właśnie w nim pijesz herbatę, delektujesz się kawą, a …

Płytki wielkoformatowe – inwestycja czy strata pieniędzy?

Wiele osób zastanawia się, czy płytki wielkoformatowe to coś, na co warto poświęcić swoje pieniądze. Jednak czym tak właściwie są …

Pościel bawełniana a pościel satynowa – czym różnią się te modele pościeli?

Wzór i kolor pościeli to już nie tylko jedne cechy, którymi kierujemy się, wybierając komplet pościeli. Równie ważny jest jej …

Piękno natury vs. perfekcyjne wykończenie – jakie płytki wybrać do swojego wnętrza?

W tekście znajdziesz Wybór odpowiednich płytek do wnętrza może okazać się trudnym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy stoimy przed dylematem: wybrać płytki …