Poznaj naprawy samochodowe, które możesz wykonać w swoim garażu

W tekście znajdziesz

Co do zasady we własnym garażu nie można wykonywać wielu napraw warsztatowych. Jeśli naprawy są uciążliwe dla sąsiadów, można dostać mandat. Podobnie w sytuacji, gdy właściwie nie utylizuje się płynów. Warto wiedzieć, że na przykład myjąc samochód na własnej posesji trzeba zapewnić spływanie wody do kanalizacji, gdyż jeśli woda wnika do gruntu, także można zostać ukaranym i to na własnej posesji. Jednak prace detailingowe, jak i proste naprawy, z zachowaniem powyższych zasad jak najbardziej można robić.

Spawanie lamp samochodowych i zderzaków

Uszkodzone elementy plastikowe samochodu można naprawić i nie trzeba kupować nowych. Spawarka do plastiku sprawdzi się do wielu napraw samochodowych. Oczywiście w ten sposób można zgrzewać przewody, jednak takie prace polecamy profesjonalistom, a nie amatorom. Laik może spróbować naprawić lampę samochodową lub zderzak. Musisz pamiętać, że potrzebujesz dobrego oświetlenia w Twoim garażu do wykonywania wszelkich prac precyzyjnych, a także rękawic ochronnych, okularów i maski ochronnej, a także odpowiedniego sprzętu. Jeśli szukasz urządzenia wysokiej jakości, to spawarka pod plastik dostępna w Ataszek.pl spełni Twoje oczekiwania.

Usuwanie rys z karoserii

Na pewno w swoim garażu możesz zająć się usuwaniem rys z karoserii. Jeśli Twoi sąsiedzi są wyjątkowo wyczuleni na wszelkie odgłosy, to musisz zadowolić się ręcznym usuwaniem rys. Taka praca wymaga cierpliwości, a także dobrania odpowiedniej jakości pasty polerskiej. W zależności od głębokości rysy możesz dobrać pastę o odpowiedniej ziarnistości. Oczywiście najlepiej stosować te wykończeniowe, których używa się po skończonym lakierowaniu dla uzyskania lepszego efektu kolorystycznego i mniejszej różnicy. Oczywiście najlepiej wybrać polerkę elektryczną i pad polerski, ale tutaj będzie nieco więcej hałasu. Przystępując do polerowania trzeba najpierw zmierzyć grubość powłoki lakierniczej w kilku miejscach i na tej podstawie dobrać pastę polerską. Na początek dla pewności należy zaczynać od tych mniej agresywnych, aby nie zniszczyć powierzchni karoserii. Przy takiej pracy niezbędna może być dodatkowa lampa samochodowa, przy użyciu której zobaczysz wszystkie rysy, zarówno mniejsze, jak i większe. Po skończonej pracy można zdecydować się jeszcze na woskowanie samochodu. Taki zabieg zwiększa odporność karoserii nie tylko na zanieczyszczenia, ale również drobne rysy i należy do prac detailingowych.

Usuwanie rdzy z podwozia i ochrona antykorozyjna

Nie tylko w zimie, ale przez cały rok podwozie jest szczególnie narażone na rdzewienie. Nie służy mu wilgoć, odbijające się kamienie uszkadzające metalowe elementy, piasek, sól drogowa i wiele innych czynników. Jedną z czynności, które można wykonać we własnym garażu, o ile jest wystarczająco duży, i dysponuje się podnośnikiem albo przed garażem, jest usuwane rdzy z podwozia. Tutaj podniesienie samochodu jest niezbędne i trzeba mieć pewność, że samochód stoi stabilnie na podnośniku, aby prosta praca nie skończyła się tragedią i przygnieceniem przez samochód. Pierwszą czynnością jest dokładne umycie podwozia przy użyciu wody z dodatkiem odrobiny detergentu. Tu musisz mieć pewność, że woda będzie spływać do kanalizacji. Potem po wyschnięciu, przy użyciu środków ściernych, drucianej szczotki należy mechanicznie usunąć całą rdzę. Następnie powierzchnię należy zabezpieczyć neutralizatorem rdzy dostępnym w sprayu albo tzw. barankiem nakładanym pistoletem lub pędzlem. Wcześniej jednak należy zabezpieczyć układ wydechowy wydechową czy ruchome elementy podwozia.

Usuwanie drobnych ubytków lakieru

Nie tylko rysy, ale również drobne ubytki lakieru można usunąć samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w lakier zaprawkowy. Dostępny jest w formie niewielkiego pędzelka. Trzeba pamiętać, że nawet przy drobnych pracach lakierniczych powierzchnię samochodu trzeba umyć, a miejsce naprawy odtłuścić. Następnie można przystąpić do nakładania lakieru, a także warstwy bezbarwnej po wyschnięciu koloru. Potem można zastosować polerkę elektryczną. Gdy ubytek jest głęboki trzeba użyć szpachli, a gdy widoczna jest rdza, najpierw się jej pozbyć. Jeśli przyłożysz się do pracy efekt może być całkiem niezły.

More Articles for You

Bluszcz na Suficie: Eko-Szacunek dla Twojego Domowego Przestrzeni

W ostatnich latach, trend zieleni w domu, zwłaszcza bluszczu, zyskuje na popularności. Właściwe ukierunkowanie tego trendu może przynieść nie tylko …

Płyty warstwowe typu sandwich – co to takiego?

Płyty warstwowe są stosowane do izolacji termicznej i akustycznej budynków, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Mają one wiele …

Jak wybrać oryginalny kubek?

Kubek to naczynie, którego nie może zabraknąć w twojej kuchni. To właśnie w nim pijesz herbatę, delektujesz się kawą, a …

Płytki wielkoformatowe – inwestycja czy strata pieniędzy?

Wiele osób zastanawia się, czy płytki wielkoformatowe to coś, na co warto poświęcić swoje pieniądze. Jednak czym tak właściwie są …

Pościel bawełniana a pościel satynowa – czym różnią się te modele pościeli?

Wzór i kolor pościeli to już nie tylko jedne cechy, którymi kierujemy się, wybierając komplet pościeli. Równie ważny jest jej …

Piękno natury vs. perfekcyjne wykończenie – jakie płytki wybrać do swojego wnętrza?

W tekście znajdziesz Wybór odpowiednich płytek do wnętrza może okazać się trudnym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy stoimy przed dylematem: wybrać płytki …