Ozdobne świece – elegancka dekoracja i urzekający klimat w Twoim domu

W tekście znajdziesz

Chcesz dodać wnętrzom swojego domu wyjątkowego klimatu, a jednocześnie szukasz eleganckich dodatków, które można dowolnie zmieniać, na przykład z każdym sezonem? Zdecyduj się na ozdobne świece, dostępne obecnie w tak wielu wariantach kolorystycznych i kształtach, że znalezienie tych „idealnych” nie powinno sprawić większego problemu.

Relaksujący klimat światła świec

Świece dekoracyjne, ale też te najzwyklejsze i najprostsze, służą przede wszystkim do tworzenia wyjątkowego nastroju. Światło, jakie dają, sprawia bowiem, że w dowolnym pomieszczeniu zapanować może nieco romantyczny, ciepły klimat. 

Zaletą świec jest ich wszechstronność. Tak naprawdę możesz używać ich wszędzie – bez obaw postawisz je w łazience, by stworzyć przyjemny nastrój w czasie kąpieli, jak i ustawisz kilka na sypialnianym stoliku nocnym, by migoczące światło uprzyjemniło wieczorny relaks. Świeczki nie potrzebują prądu, są niewielkie i lekkie, a do tego zwyczajnie eleganckie.

Możliwość wykorzystania świec do stworzenia charakterystycznego, klimatycznego nastroju sprawia, że są to gadżety chętnie używane również do dekoracji okolicznościowych – mogą nadać odświętną oprawę w przypadku dekoracji ślubnych w kościele czy też ozdobić salę w trakcie przyjęcia urodzinowego czy komunijnego. 

Estetyczne dekoracje z wykorzystaniem świec ozdobnych

Pod pojęciem „ozdobna świeca” mogą skrywać się tak naprawdę świeczki w dowolnym kształcie. Siłą rzeczy, będą one jednak różnić się od standardowych, prostych modeli, na przykład od świec stołowych czy tym bardziej niewielkich, popularnych świeczek tealight (tak zwanych „podgrzewaczy”).

Kształt świecy dekoracyjnej może być dość klasyczny – wyjątkową popularnością cieszą się na przykład warianty okrągłe czy też w kształcie prostokąta. Wynika to zapewne z faktu, że takie modele są najbardziej uniwersalne. Stanowczo łatwiej zestawić ze sobą tego rodzaju kształty i tworzyć z nich różnorodne, spójne wizualnie kompozycje dekoracyjne.

Nieco innym rodzajem świec ozdobnych są modele wykonywane w nietypowych kształtach. Także w ich przypadku jest oczywiście możliwe zestawianie w większe dekoracje, często jednak już bardziej tematyczne. Doskonałym przykładem mogą być w tym miejscu świece ozdobne związane z sezonem bożonarodzeniowym – warianty w kształcie choinek, świątecznych domków lub innych, podobnych motywów ułatwiają stworzenie gustownej i wyjątkowo przyciągającej uwagę dekoracji stołu czy półki.

Świece dekoracyjne – gdzie można je wykorzystać?

Jak wspomnieliśmy wyżej, świecie ozdobne mogą posłużyć nie tylko do aranżacji domowych wnętrz, ale też sprawdzić się mogą w przypadku ozdabiania imprez okolicznościowych. Mnogość wzorów i kolorów z pewnością ułatwia aranżowanie oryginalnych kompozycji. Czy jednak świece o typowo dekoracyjnym charakterze sprawdzą się także w innych miejscach?

Uniwersalność takich wyrobów sprawia, że po świece ozdobne sięgają także dekoratorzy obiektów użytkowych czy usługowych, takich jak restauracje i kawiarnie. Dyskretny urok światła świec połączony z ich nietypowymi kształtami, a niekiedy także z aromatem (ozdobne świece zapachowe to doskonałe połączenie!) może dodać wspólnej kolacji czy wyjściu na kawę dodatkowego klimatu. 

W lokalach gastronomicznych świece dekoracyjne mogą być umieszczane nie tylko na zwykłych, płaskich podstawach. Ciekawy efekt wizualny osiągnąć można także poprzez ustawienie ich w różnego rodzaju naczyniach. Wysokie kielichy, szklane misy czy oczywiście dopasowane świeczniki to tylko kilka przykładów.

More Articles for You

Stół i krzesła w salonie – jak wybrać idealne?

Dobór stołu i krzeseł do salonu to ważna decyzja, która wpłynie na funkcjonalność i wygląd pomieszczenia. Meble te powinny harmonijnie …

Dlaczego warto wybrać wiertarki Milwaukee jako narzędzia?

Wybór odpowiednich narzędzi stanowi klucz do osiągnięcia doskonałych rezultatów. W tym kontekście marka Milwaukee wyróżnia się jako lider w dziedzinie …

Szafki RTV – wiszące czy stojące – jaki wybór będzie lepszy?

W tekście znajdziesz Miejsce, funkcjonalność, styl i jakość – to cztery wyznaczniki, którymi warto się kierować, wybierając każdy element wyposażenia …

Kluczowe zalety oraz wady kostki brukowej

Cały czas masz na tej płaszczyźnie dylemat? Nie wiesz, czy kostka brukowa to będzie dobra inwestycja? W takim razie sprawdź …

Najmodniejsze dodatki do drzwi

Solidne drzwi to ważna część każdego domu. Nie tylko stanowią one ochronę przed niepożądanymi gośćmi, ale również izolują pomieszczenia od …

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

W tekście znajdziesz Każde biuro to wizytówka całej firmy. Jeżeli wygląda elegancko i profesjonalnie to świadczy to o samym właścicielu. …