Niskie i wysokie łóżka piętrowe do nowoczesnych wnętrz

W tekście znajdziesz

Łóżka piętrowe to oczywisty wybór przy urządzaniu pokoju dla rodzeństwa. Meble tego typu nie muszą jednak pojawiać się wyłącznie w pomieszczeniach dla naszych pociech. Ich potencjał jest znacznie większy, a bogata estetyka pozwala na tworzenie atrakcyjnych wnętrz.

Komfort i wygoda dla dwojga

Istnieją meble, które niosą ze sobą wiele wspomnień. Do tej kategorii z pewnością zaliczają się łóżka piętrowe. Dla wielu osób stanowią kwintesencję dzieciństwa. Kojarzą się nie tylko ze snem i wypoczynkiem, ale także wieloma kreatywnymi zabawami w pojedynkę lub z rodzeństwem. Nowoczesne łóżka mocno różnią się od modeli, które znają starsi użytkownicy. Są wygodne i bardzo stabilne, ale jednocześnie piękne. Wyróżniają się ciekawym wyglądem i kolorystyką, często można je nabyć także w większych zestawach, np. z dodatkowymi półkami. Sama koncepcja dwóch miejsc do spania również ewoluowała. Na co teraz mogą liczyć użytkownicy?

Łóżka piętrowe wysokie

To absolutna klasyka gatunku. Łóżko wysokie świetnie sprawdza się do pokoju z wyższym sufitem. Zajmuje dokładnie tylko samo podłogi co model jednoosobowy, choć to miejsce dla dwóch osób. Czym różnią się poszczególne modele z kategorii wysokich? Łóżka piętrowe dla dzieci mają mocno zabudowane boki, zarówno na dole, jak i na piętrze. Gęste barierki chronią dzieci przed upadkiem oraz wyślizgnięciem się. Gdy dzieci dorosną, barierki można zdemontować. Wysokie łóżka są dostępne także w opcji jednego miejsca do spania. Dolną kondygnację stanowi wtedy biurko do nauki lub pracy oraz regały, szafki i półki. Taka opcja świetnie sprawdza się także w mieszkaniu singla.

Niskie łóżko piętrowe

Klasyczne łóżka piętrowe niektórych rodziców napawają lękiem o bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci. Problematyczne może okazać się np. nocne schodzenie po drabince do toalety. Doskonałą alternatywą dla wysokich łóżek są modele niskie. Wyglądają podobnie jak łóżka dla trójki osób, nie mają tylko wysokiego posłania. Górna kondygnacja znajduje się blisko dolnej, niższa to łóżko wsuwane pod powierzchnię tej pierwszej. Co więcej, dolna część mebla stanowi w zasadzie odrębny element. Można go rozłożyć obok wyżej położonego mebla, jak również przenieść do innego pomieszczenia. Takie łóżka sprawdzają się w pokojach o ściętym stropie lub tam, gdzie sufit jest nieco niżej położony.

Nowoczesne wnętrze może stać się areną wielu ciekawych rozwiązań. Warto z nich korzystać, ponieważ zwykle dobrze wpływa to na ich estetykę.

More Articles for You

Bluszcz na Suficie: Eko-Szacunek dla Twojego Domowego Przestrzeni

W ostatnich latach, trend zieleni w domu, zwłaszcza bluszczu, zyskuje na popularności. Właściwe ukierunkowanie tego trendu może przynieść nie tylko …

Płyty warstwowe typu sandwich – co to takiego?

Płyty warstwowe są stosowane do izolacji termicznej i akustycznej budynków, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Mają one wiele …

Jak wybrać oryginalny kubek?

Kubek to naczynie, którego nie może zabraknąć w twojej kuchni. To właśnie w nim pijesz herbatę, delektujesz się kawą, a …

Płytki wielkoformatowe – inwestycja czy strata pieniędzy?

Wiele osób zastanawia się, czy płytki wielkoformatowe to coś, na co warto poświęcić swoje pieniądze. Jednak czym tak właściwie są …

Pościel bawełniana a pościel satynowa – czym różnią się te modele pościeli?

Wzór i kolor pościeli to już nie tylko jedne cechy, którymi kierujemy się, wybierając komplet pościeli. Równie ważny jest jej …

Piękno natury vs. perfekcyjne wykończenie – jakie płytki wybrać do swojego wnętrza?

W tekście znajdziesz Wybór odpowiednich płytek do wnętrza może okazać się trudnym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy stoimy przed dylematem: wybrać płytki …