Multiramka – jak wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Prawidłowy dobór ramki do zdjęcia jest nie mniej istotny od wyboru samego zdjęcia. To właśnie odpowiednia ramka jest w stanie podkreślić fotografię, nadając jej unikalnego charakteru. To także idealny element dekoracyjny w mieszkaniu, ale również i pamiątka na lata. Jakimi aspektami warto kierować się podczas zakupu ramki ?

Rozmiar ramki do zdjęcia

Jednym z najistotniejszych elementów, którym należy kierować się w pierwszej kolejności jest dobranie wielkości ramki do fotografii. Jest to szczególnie ważne dla zachowania estetyki w mieszkaniu. Wybór ramki możemy podzielić na dwa zasadnicze rodzaje:

  • passe-partout
  • bez passe-partout

Co kryje się pod tymi dziwnymi nazwami? Dzięki wykorzystaniu passe-partout jesteśmy w stanie uzyskać znacznie lepszą kompozycję, co w ostatecznym rozrachunku będzie prezentować się znacznie lepiej. Wyrażenie passe-partout oznacza z francuskiego zachowanie marginesu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także fakt, że zdjęcie jest lepiej zabezpieczone, nie stykając się z ramką. Tak przygotowana fotografia sprawia, że wszystko wygląda bardzo schludnie i estetycznie. Jest najczęściej wybierana i zalecana w przypadku oficjalnych zdjęć.

Jeśli zaś mówimy o ramkach bez passe-partout to sytuacja wygląda odwrotnie. Nie zostawiamy marginesów- taki zabieg stosowany jest głównie w przypadku luźniejszych, swobodnych fotografii.

Jak dobrać kolor ramki?

Dobór odpowiedniego koloru ramki pada przeważnie na neutralne barwy. Nie jest to jednak żelazna zasada, którą powinniśmy się zawsze kierować. Dużo zależne jest również od samej aranżacji wnętrza, która powinna się schludnie zgrywać, stanowiąc jedną spójną całość.

Jeśli nasze wnętrze utrzymane jest w tradycyjnym stylu, możliwości wyboru są nieco ograniczone. Inaczej sytuacji wygląda w przypadku bardziej nowoczesnych mieszkań, gdzie można dać się nieco ponieść wodzy fantazji. Kompozycje można realizować na zasadzie kontrastu bądź też wybierając konkretny wzór, szlaczek czy grafikę.

Multiramki

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które zyskują na popularności są multiramki (bogatą ofertę znajdziesz w Decorantes ). Jak sama nazwa wskazuje możemy umieścić w niej kilka zdjęć. Jest to zatem idealny sposób na stworzenie kolażu. Można na nim umieścić ulubione zdjęcia z ważniejszych uroczystości. Mogą to być zestawione ze sobą zdjęcia np. ze ślubu, z komunii, imprez okolicznościowych itd. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko jest kwestią wyobraźni. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie kupić multiramy do nawet 10 zdjęć. Zrobienie niepowtarzalnego kolażu ze zdjęć przy wykorzystaniu multiramki jest także świetny prezentem dla bliskich czy znajomych.

Podsumowując, decydując się na zakup ramki czy też multiramki na zdjęcia należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Najpierw warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego koloru, który będzie zgrywać się z aranżacją w mieszkaniu. Ramki na zdjęcia w dużej mierze oddają charakter miejscu, w którym się znajdują. W kilku prostych krokach można nadać unikalnej atmosfery dla domu czy konkretnego pomieszczenia.

More Articles for You

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać?

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać? Istnieje wiele odnawialnych źródeł energii. Część z nich dostępna …

Montaż konstrukcji stalowych

Solidne konstrukcje stalowe, np.: hale to bez wątpienia element niezbędny dla rozwoju  przedsiębiorstw, zapewnienia produkcji i magazynowania. Budownictwo przemysłowe to  …

Blender czy mikser? A może jedno i drugie? Sprawdź, kiedy warto wybrać każde z tych urządzeń

Ciasto, naleśniki, omlet, zupa krem czy smoothie – przygotowanie każdej z tych potraw bądź przekąsek wymaga użycia reprezentanta małego sprzętu …

Wybieramy cyfry na dom, czyli o oznakowaniu domu

Jednym z najważniejszych elementów zewnętrznego wystroju domu są cyfry, tablice oraz inne oznaczenia adresu. Stanowią one nie tylko bardzo praktyczny …

Pompa ciepła zamiast gazu – dlaczego to dobry pomysł?

Ceny gazu w ciągu ostatnich miesięcy poszybowały drastycznie w górę. Niestety przyszłość wcale nie zapowiada się w tym aspekcie zbyt …