Jak zaaranżować industrialny salon – 4 pomysły

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Zwykle to tutaj spędzamy czas z bliskimi, odpoczywamy, przyjmujemy gości, jemy oraz pracujemy. Warto zadbać o to, aby aranżacja salonu to wszystko nam umożliwiała, a najłatwiejszym sposobem na to będzie urządzenie go w stylu industrialnym. Przedstawiamy 4 pomysły na zaaranżowanie industrialnego salonu!

Wykończenie ścian w industrialnym salonie

Jednym z wyróżników stylu industrialnego jest wykorzystywana w aranżacji kolorystyka. To przede wszystkim biel, szarość oraz czerń. Możemy jednak pokusić się także o elementy w innych kolorach, na przykład czerwieni bądź granacie. Podczas wyboru sposobu wykończenia ścian weźmy pod uwagę różne opcje, które pozwalają nam na wprowadzenie w salonie tych kolorów. Typowo industrialne rozwiązania to na przykład beton strukturalny na ścianie lub odkryta, surowa cegła. Nie tylko zaakcentujemy industrialny charakter wnętrza, ale i zyskamy ciekawą ozdobę całego wnętrza. 

Industrialne meble do salonu LOFT Decora

Dekoracje w stylu industrialnym

Podczas aranżowania industrialnego salonu należy brać pod uwagę to, że w tak urządzonych wnętrzach nadmiar przedmiotów może przytłaczać. Dobrze będzie zatem wybrać takie dodatki, które subtelnie ozdobią wnętrze, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Co mamy do wyboru?

  • Plakaty i obrazy – dzięki nim wykorzystamy pustą ścianę i uczynimy z niej prawdziwą galerię. Dodatkowo będziemy mogli często je zmieniać i modyfikować kompozycję ramek.
  • Rośliny – w stylu industrialnym najlepiej prezentują się sukulenty i większe zielone rośliny, na przykład zamiokulkas, paproć czy monstera. Dobierzmy do nich doniczki w typowej dla tego stylu kolorystyce, wykonane na przykład z betonu.
  • Kratki – zawieszenie kratki na ścianie to nie tylko sposób na ozdobienie wnętrza, ale i pomysł na praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Możemy stworzyć z niej estetyczny organizer bądź miejsce na nasze rośliny.

Przedmioty codziennego użytku też mogą być ozdobą industrialnego salonu. Wystarczy wymienić wieszaki, klamki czy tacki na te nawiązujące do stylistyki industrialnej. Dzięki temu aranżacja będzie spójna i dopełniona. 

Industrialne meble

Meble w industrialnej stylistyce wykonuje się z wyjątkowo solidnych materiałów – litego drewna oraz stali nierdzewnej najwyższej jakości. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że meble zostaną z nami na dłużej. Są odporne na intensywne użytkowanie, więc nie zniszczą się tak prędko. Dodatkowo, za sprawą ciekawych, minimalistycznych form, industrialne meble odgrywają we wnętrzu również rolę dekoracji. Łączą w sobie funkcjonalność i nowoczesny design – decydując się na takie wyposażenie możemy być pewni, że zaspokoimy wszystkie swoje potrzeby. 

Na jakie industrialne meble warto postawić?

  • stolik kawowy (zobacz propozycje, jakie przygotowała LOFT Decora: https://loftdecora.pl/tag/stoliki-kawowe/) – doskonale zaprezentuje się w otoczeniu dużej i wygodnej kanapy;
  • regał industrialny – w sam raz do uporządkowania książek czy pamiątek z podróży;
  • stół rozkładany – w przypadku, gdy łączymy salon z jadalnią, będzie idealny zarówno do codziennych posiłków, jak i do przyjmowania gości.

Ponieważ salon jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu, powinniśmy zadbać o to, by był dobrze oświetlony. Za pomocą światła łatwo wyróżnimy poszczególne strefy, przeznaczone na przykład do odpoczynku czy do spożywania posiłków. W industrialnych pomieszczeniach odgrywa bardzo ważną rolę – potęguje poczucie swobody, a wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Przy wyborze lamp kierujmy się również tym, z jakich materiałów są wykonane. W naszym industrialnym salonie sprawdzą się zarówno te bardziej nowoczesne modele, jak i lampy nawiązujące formą do fabrycznych reflektorów. 

More Articles for You

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać?

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać? Istnieje wiele odnawialnych źródeł energii. Część z nich dostępna …

Montaż konstrukcji stalowych

Solidne konstrukcje stalowe, np.: hale to bez wątpienia element niezbędny dla rozwoju  przedsiębiorstw, zapewnienia produkcji i magazynowania. Budownictwo przemysłowe to  …

Blender czy mikser? A może jedno i drugie? Sprawdź, kiedy warto wybrać każde z tych urządzeń

Ciasto, naleśniki, omlet, zupa krem czy smoothie – przygotowanie każdej z tych potraw bądź przekąsek wymaga użycia reprezentanta małego sprzętu …

Multiramka – jak wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Prawidłowy dobór ramki do zdjęcia jest nie mniej istotny od wyboru samego zdjęcia. To właśnie odpowiednia ramka jest w stanie …

Wybieramy cyfry na dom, czyli o oznakowaniu domu

Jednym z najważniejszych elementów zewnętrznego wystroju domu są cyfry, tablice oraz inne oznaczenia adresu. Stanowią one nie tylko bardzo praktyczny …