Jak ułatwić sobie mycie okien?

Mycie okien — zajęcie, które wielu z nas kojarzy się z czasochłonnym, męczącym obowiązkiem. Rzeczywiście — nie sposób zaprzeczyć temu, że jest to zajęcie wymagające sporego nakładu pracy. Istnieją jednak akcesoria, które znacznie ułatwią nam to zadanie.

Myjka do okien

Czy istnieje jakieś nieskomplikowane, proste urządzenie, które znacznie ułatwi nam mycie szyb? Tak — jest nim myjka do okien. Ten niepozorny gadżet sprawi, że sprzątanie skończymy znacznie szybciej!

Dzięki wykorzystaniu myjki do okien bez wysiłku rozprowadzimy środek czyszczący na szklanej powierzchni, a także będziemy w stanie jednocześnie umyć szyby oraz ramy okienne.

Smugi na powierzchni okien to zmora każdego, kto czyścił szyby choć raz. Dzięki gumowej nakładce myjki do szyb pozbędziesz się ich raz na zawsze. Gumowa ściągaczka usunie brud, środek czyszczący i wodę, nie pozostawiając żadnych śladów.

Odkurzacz do okien

W czyszczeniu okien pomagają nam często proste i tanie akcesoria, takie jak na przykład myjki. Czasem warto jednak zainwestować w urządzenia nieco bardziej skomplikowane, ale przy tym świetnie radzące sobie z nawet bardzo silnym zabrudzeniami.

Odkurzacz do okien wyczyści zarówno szyby, jak i ramy okienne, nie pomijając zakamarków i szpar, w których często gromadzi się oporny brud.

Drążek teleskopowy

Czasami nie trzeba wiele, by znacznie ułatwić sobie pracę — wystarczy jeden, bardzo prosty gadżet. Takim gadżetem jest właśnie drążek teleskopowy, na którego końcu możemy umieścić szczotkę, ściereczkę lub myjkę do okien.

Wysoko położone szyby wymagają od nas często wspinania się na drabinki, taborety lub stoły. To nie tylko czasochłonne i męczące — może być również niebezpieczne! Wykorzystując drążek, umyjemy wszystkie okna bez konieczności wykonywania tego typu akrobacji.

Wykorzystanie przydatnych gadżetów i wynalazków podczas mycia okien sprawi, że zadanie to stanie się znacznie łatwiejsze. Zaoszczędzony czas możemy wykorzystać, spędzając go z bliskimi, relaksując się lub zajmując się swoim ulubionym hobby. Jeśli szukasz dobrej jakości akcesoriów do mycia okien, zajrzyj na stronę sklepu Leifheit.

More Articles for You

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać?

Odnawialne źródła energii – jak i dlaczego warto z nich korzystać? Istnieje wiele odnawialnych źródeł energii. Część z nich dostępna …

Montaż konstrukcji stalowych

Solidne konstrukcje stalowe, np.: hale to bez wątpienia element niezbędny dla rozwoju  przedsiębiorstw, zapewnienia produkcji i magazynowania. Budownictwo przemysłowe to  …

Blender czy mikser? A może jedno i drugie? Sprawdź, kiedy warto wybrać każde z tych urządzeń

Ciasto, naleśniki, omlet, zupa krem czy smoothie – przygotowanie każdej z tych potraw bądź przekąsek wymaga użycia reprezentanta małego sprzętu …

Multiramka – jak wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Prawidłowy dobór ramki do zdjęcia jest nie mniej istotny od wyboru samego zdjęcia. To właśnie odpowiednia ramka jest w stanie …

Wybieramy cyfry na dom, czyli o oznakowaniu domu

Jednym z najważniejszych elementów zewnętrznego wystroju domu są cyfry, tablice oraz inne oznaczenia adresu. Stanowią one nie tylko bardzo praktyczny …