Jak ułatwić sobie mycie okien?

Mycie okien — zajęcie, które wielu z nas kojarzy się z czasochłonnym, męczącym obowiązkiem. Rzeczywiście — nie sposób zaprzeczyć temu, że jest to zajęcie wymagające sporego nakładu pracy. Istnieją jednak akcesoria, które znacznie ułatwią nam to zadanie.

Myjka do okien

Czy istnieje jakieś nieskomplikowane, proste urządzenie, które znacznie ułatwi nam mycie szyb? Tak — jest nim myjka do okien. Ten niepozorny gadżet sprawi, że sprzątanie skończymy znacznie szybciej!

Dzięki wykorzystaniu myjki do okien bez wysiłku rozprowadzimy środek czyszczący na szklanej powierzchni, a także będziemy w stanie jednocześnie umyć szyby oraz ramy okienne.

Smugi na powierzchni okien to zmora każdego, kto czyścił szyby choć raz. Dzięki gumowej nakładce myjki do szyb pozbędziesz się ich raz na zawsze. Gumowa ściągaczka usunie brud, środek czyszczący i wodę, nie pozostawiając żadnych śladów.

Odkurzacz do okien

W czyszczeniu okien pomagają nam często proste i tanie akcesoria, takie jak na przykład myjki. Czasem warto jednak zainwestować w urządzenia nieco bardziej skomplikowane, ale przy tym świetnie radzące sobie z nawet bardzo silnym zabrudzeniami.

Odkurzacz do okien wyczyści zarówno szyby, jak i ramy okienne, nie pomijając zakamarków i szpar, w których często gromadzi się oporny brud.

Drążek teleskopowy

Czasami nie trzeba wiele, by znacznie ułatwić sobie pracę — wystarczy jeden, bardzo prosty gadżet. Takim gadżetem jest właśnie drążek teleskopowy, na którego końcu możemy umieścić szczotkę, ściereczkę lub myjkę do okien.

Wysoko położone szyby wymagają od nas często wspinania się na drabinki, taborety lub stoły. To nie tylko czasochłonne i męczące — może być również niebezpieczne! Wykorzystując drążek, umyjemy wszystkie okna bez konieczności wykonywania tego typu akrobacji.

Wykorzystanie przydatnych gadżetów i wynalazków podczas mycia okien sprawi, że zadanie to stanie się znacznie łatwiejsze. Zaoszczędzony czas możemy wykorzystać, spędzając go z bliskimi, relaksując się lub zajmując się swoim ulubionym hobby. Jeśli szukasz dobrej jakości akcesoriów do mycia okien, zajrzyj na stronę sklepu Leifheit.

More Articles for You

Dofinansowania do fotowoltaiki – jakie warunki trzeba spełnić?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala w sposób ekologiczny i ekonomiczny pozyskiwać energię elektryczną. Jednak dla przeciętnego gospodarstwa domowego wydatki związane z inwestycją …

Projekty domów energooszczędnych od Muratora

Dostępne aktualnie w sprzedaży projekty gotowe domów muszą posiadać ściśle określony standard energetyczny. Mają one wyróżniać się ograniczonym zapotrzebowaniem na …

Aranżacja nowoczesnego salonu

Salon – czy też inaczej nazywany pokojem dziennym – jest niewątpliwie pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej swojego wolnego czasu. …

Na czym polega wykończenie mieszkania?

Odbierając klucze do dopiero zakupionego wymarzonego mieszkania często spotykamy się z sytuacją, kiedy nie jest ono wykończone – wówczas wszystko …

Co jest potrzebne podczas renowacji starych mebli?

Renowacja starych mebli jest doskonałym sposobem na zachowanie wyjątkowych i wysokiej jakości produktów. Czasami nie potrzeba włożyć dużo wysiłku, aby …

Co przyda się do obróbki drewna?

Obrabianie drewna wymaga nie tylko umiejętności i cierpliwości, ale również profesjonalnie dobranych narzędzi warsztatowych. Aby wszelkie pracy przebiegły z najwyższą …