Drzwi harmonijkowe drewniane Ikea – sposób na oszczędność miejsca

W tekście znajdziesz

Na ograniczonej przestrzeni liczy się każdy centymetr miejsca. Na wagę złota są rozwiązania, które pozwalają wygospodarować wolną przestrzeń, a jednocześnie są funkcjonalne i ładnie wyglądają. Cenimy coraz bardziej praktyczną prostotę, która optycznie poszerza pomieszczenie. W minimalistyczne wnętrze świetnie wkomponują się drzwi harmonijkowe drewniane Ikea.

Drewniane drzwi harmonijkowe – kwintesencja stylu

O drzwiach harmonijkowych krążą różne opinie. Nazywane są także drzwiami składnymi lub łamanymi.  Jedni powiedzą, że to świetne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, inni, że zbędny wydatek, ponieważ nie chronią prywatności tak dobrze, jak klasyczne skrzydło drzwiowe i do tego kojarzące się z koszmarnymi drzwiami ceratowymi, które podwieszało się na górze framugi, królujące w mieszkaniach w latach 80-tych.

DRZWI HARMONIJKOWE
JUŻ OD 100 ZŁ!

↓↓↓↓

Obecnie produkowane drzwi harmonijkowe drewniane zupełnie nie przypominają produktów z poprzedniego ustroju – są piękne, minimalistyczne, funkcjonalne i proste w montażu.  Dostępne są w różnych kolorach -białego do wenge. Miłośników stylu industrialnego ucieszy informacja, że można je kupić nawet w kolorze betonu. Drzwi harmonijkowe drewniane Ikea to wybór dla ludzi, którzy oczekują prostej, ale jednocześnie eleganckiej formy.

Ekonomiczne rozwiązanie – dlaczego decydujemy się na drzwi harmonijkowe drewniane?

Drzwi harmonijkowe drewniane Ikea to ekonomiczne  rozwiązanie. Zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne skrzydło drzwiowe, są lekkie. Montując drzwi harmonijkowe Ikea, nie trzeba pozostawiać miejsca do otwierania i zamykania skrzydła, co pozwala na swobodną aranżację pomieszczenia i lepszą możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni.

Składane drzwiczki poruszają się na prowadnicy, od góry przytrzymują je rolki lub zawieszki, które umożliwiają płynne przesuwanie i łamanie skrzydła. Zbudowane są z połączonych paneli. Jest możliwość zakupienia pojedynczych paneli i   rozbudowanie drzwi  do wymiarów otworu drzwiowego. Większość jest wyposażona w prosty zamek z magnesem oraz w uchwyt lub gałkę. Niektóre modele drzwi harmonijkowych Ikea posiadają przeszklenia, co pozwala na przepływ światła między odgradzanymi przestrzeniami.

Zalety drzwi harmonijkowych Ikea

Znakomicie sprawdzają się jako przegrody między oddzielnymi pokojami, zwłaszcza w sytuacji, kiedy jeden pokój został przedzielony na dwa mniejsze, aby stworzyć oddzielne pokoje dla dzieci. Mogą być przepierzeniem rozdzielające salon na część kuchenną i wypoczynkową.  Ich zaletą jest ciche zamykanie i otwieranie – nie można nimi trzasnąć. Stosowane są także do pomieszczeń gospodarczych, jako drzwiczki do spiżarni lub montowane zamiast klasycznych drzwi przesuwnych w szafach wnękowych w sypialni i w garderobie. Drzwi harmonijkowe Ikea produkowane są w standardowych rozmiarach lub w wielkościach uwzględniających nietypowe parametry gabarytowe pomieszczeń. Pomimo szerokiej rozmiarówki, użytkownik i tak może dobrać szerokość drzwi do swoich potrzeb –  wystarczy usunąć lub dodać panel. Drzwi rozsuwa się i zasuwa za pomocą ergonomicznej klamki/gałki lub uchwytu.  Warto zamontować je do pomieszczeń, do których wchodzi się z wąskich korytarzy i nie ma miejsce na założenie klasycznego skrzydła drzwiowego.

DRZWI HARMONIJKOWE
JUŻ OD 100 ZŁ!

↓↓↓↓

Wady drzwi harmonijkowych

Nie ma produktu z asortymentu „urządzanie  wnętrz” bez wad. Drzwi harmonijkowe drewniane Ikea nie mają izolacji termicznej, ani odporności na wiatr i inne zjawiska atmosferyczne, nie tłumią hałasu z ruchliwej ulicy. Nie nadają się na drzwi zewnętrzne wejściowe, nawet do domku letniskowego. To typowe drzwi wewnętrzne. Aby zabezpieczały pomieszczenie przed wiatrem i niską temperaturą, montuje się je poprzez uchwyty dolne i górne. Ten sposób mocowania sprzyja większej szczelności.

Zaplanowanie drzwi

W przypadku budowy domu lub remontu kapitalnego drzwi należy uwzględnić w projekcie.  Wtedy możliwe jest przygotowanie odpowiednich otworów drzwiowych, co jest bardzo ważne, jeżeli zdecydujemy się na drzwi ukrytymi w ścianie ościeżnicami, chowanymi zawiasami, skrzydłami ukrytymi w ścianie lub o niestandardowych wymiary.  Jeżeli kupujemy/wynajmujemy mieszkanie, w których wewnętrzne skrzydło drzwiowe jest nieodpowiednie do potrzeb, to można wymienić drzwi klasyczne na drzwi harmonijkowe drewniane Ikea, które są tanie, łatwe w montażu i mają duże możliwości aranżacyjne. 

Ich budowa jest prosta- podstawą są panele drewniane (czasem przeszkolone), których ilość i szerokość można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Jasne kolory drzwi polecane są niewielkich pomieszczeń – mogą je optycznie pomniejszyć.  Oprócz drewnianych drzwi harmonijkowych drewnianych, w sprzedaży dostępne są  drzwi wyprodukowane z PCV  polistyrenu oraz płyty wiórowej. Drewniane drzwi harmonijkowe produkowane są  z sosny, dębu lub jesionu. Mogą być pomalowane farbą do drewna lub lakierem bezbarwnym.

Drzwi harmonijkowe są znacznie tańsze od tradycyjnych. Standardowo ich ceny rozpoczynają się od ok. 115 zł. Drzwi z litego drewna to wydatek od 350 zł. Są cenione za możliwość dopasowania wielkości do rozmiarów wnęki, co jest ważne w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości wstawienia tradycyjnych drzwi.

More Articles for You

Fototapety kwiaty — sekret harmonii i spokoju w Twoim domu

W tekście znajdziesz Fototapety kwiaty to nie tylko dekoracja, ale sposób na wprowadzenie do wnętrza atmosfery spokoju, harmonii i bliskości …

Komplet pościel z czego się składa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybór odpowiedniego kompletu pościeli może mieć znaczący wpływ na jakość snu i ogólne samopoczucie. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, z …

5 funkcji suwmiarki elektronicznej, które ułatwią każdy pomiar

Suwmiarka elektroniczna to wszechstronne narzędzie, które oferuje wiele funkcji ułatwiających pomiar. Niezależnie od dziedziny, w jakiej pracujesz, może ona przyczynić …

Wyposażenie szatni – szafa szatniowa

W tekście znajdziesz W każdej przestrzeni publicznej, takiej jak szkoły, baseny, siłownie czy nawet biura, szatnie pełnią kluczową funkcję. To …

Na jakiej wysokości zamontować gniazdka elektryczne?

Gniazdka elektryczne jako końcowy element całej instalacji mają bardzo duże znaczenie w każdym domu i odpowiadają za jego funkcjonalność i …

Czy lampy wpuszczane Nowodvorski to idealne rozwiązanie dla Twojego minimalistycznego wnętrza?

oświetlenie ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu atmosfery wnętrza. Dla wielu osób, dążących do osiągnięcia minimalistycznego i nowoczesnego wyglądu, lampy wpuszczane …