Czym ocieplić budynek mieszkalny?

Faktem znanym nie od dziś jest, że wytworzone we wnętrzu domu ciepło najczęściej ucieka z niego przez ściany. Dlatego każdy budynek powinien być jak najszybciej ocieplony. Pozwoli to uniknąć problemów z utrzymaniem temperatury, a także przyczyni się do obniżenia kosztów ogrzewania. Jaką metodę ociepleniową wybrać i dlaczego? Podpowiadamy.

Faktem znanym nie od dziś jest, że wytworzone we wnętrzu domu ciepło najczęściej ucieka z niego przez ściany. Dlatego każdy budynek powinien być jak najszybciej ocieplony. Pozwoli to uniknąć problemów z utrzymaniem temperatury, a także przyczyni się do obniżenia kosztów ogrzewania. Jaką metodę ociepleniową wybrać i dlaczego? Podpowiadamy.

Wybierz metodę dopasowaną do Twoich potrzeb

Jeszcze do niedawna domy mieszkalne najczęściej były ocieplane wełną mineralną oraz styropianem. Te tradycyjne rozwiązania nadal są stosunkowo często wykorzystywane, jednak specjaliści z branży budowlanej dostrzegają coraz więcej ich wad. Po pierwsze są one czasochłonne i wymagają dużych nakładów pracy. Po drugie podczas wykorzystywania wełny lub styropianu trudno zadbać o jednolitą nawierzchnię – konieczne są łączenia, które niestety mogą prowadzić do powstania mostków termicznych. Po trzecie, podczas tradycyjnego ocieplania domu, tworzy się bardzo dużo śmieci i odpadów, co sprawia, że są to metody nieekologiczne. 

Alternatywą, którą coraz częściej polecają fachowcy, jest ocieplanie domu pianką PUR. To rozwiązanie, które obecnie cieszy się coraz większą popularnością i polecane jest przez specjalistów z branży budowlanej. Nie trzeba w tym przypadku martwić się ani o dużą ilość odpadów, ani o powstawanie mostków termicznych. Ocieplanie pianką PUR jest dodatkowo bardzo szybkie i efektywne. 

Postaw na innowacyjne rozwiązania od specjalistów

Pianka poliuretanowa to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu. W branży budowlanej wykorzystuje się ją w różnych formach. Możliwości są naprawdę ogromne, dzięki czemu to tworzywo może zostać dopasowane do konkretnych wymagań. Jeśli chodzi o ocieplanie budynków mieszkalnych, to najczęściej wybierana jest metoda natryskowa. Piana PUR nakładana jest w formie ciekłej za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki temu udaje się stworzyć jednolitą warstwę termoizolacyjną. 

Nakładanie pianki poliuretanowej przez specjalistów zajmuje stosunkowo niewiele czasu, a materiał bardzo szybko zasycha. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o opóźnienia pozostałych prac budowlanych. Piana PUR idealnie przylega do powierzchni, na którą jest nakładana. Nie rozwijają się na niej grzyby i pleśnie, dzięki czemu nie traci ona swoich właściwości przez długie lata. Metoda natryskowa eliminuje problem z mostkami termicznymi, a także z przesuwaniem się warstwy ociepleniowej. Sprawia to, że jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań ocieplania budynków mieszkalnych, które charakteryzuje się wysoką skutecznością.

More Articles for You

Do czego służą elektryczne listwy wibracyjne?

Chociaż nazwa elektryczna listwa wibracyjna może wskazywać na coś skomplikowanego i wykorzystywanego jedynie w specjalistycznych urządzeniach, to tak naprawdę tego …

Minimalizm w aranżacji wnętrz – jak stworzyć przestrzeń pełną spokoju i harmonii?

Urządzanie wnętrz jest ważnym elementem tworzenia wygodnego i estetycznego domu. Każdy chce mieć piękne i funkcjonalne miejsce, w którym będzie …

Dofinansowania do fotowoltaiki – jakie warunki trzeba spełnić?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala w sposób ekologiczny i ekonomiczny pozyskiwać energię elektryczną. Jednak dla przeciętnego gospodarstwa domowego wydatki związane z inwestycją …

Projekty domów energooszczędnych od Muratora

Dostępne aktualnie w sprzedaży projekty gotowe domów muszą posiadać ściśle określony standard energetyczny. Mają one wyróżniać się ograniczonym zapotrzebowaniem na …

Aranżacja nowoczesnego salonu

Salon – czy też inaczej nazywany pokojem dziennym – jest niewątpliwie pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej swojego wolnego czasu. …

Na czym polega wykończenie mieszkania?

Odbierając klucze do dopiero zakupionego wymarzonego mieszkania często spotykamy się z sytuacją, kiedy nie jest ono wykończone – wówczas wszystko …