Modny i przytulny salon

W tekście znajdziesz

Salon to centrum domu – miejsce, w którym nieustannie toczy się życie. W salonie spędza się dużo czasu. Dlatego trzeba go urządzić pomysłowo, przytulnie i gustownie. Można kierować się aktualnymi trendami lub postawić na klasyczną aranżację. Przemyślanym zakupem muszą być meble, ponieważ kupowane są na lata.

Ponadczasowa klasyka

Styl klasyczny cechuje uniwersalność i opieranie się sezonowym modom. Dominuje wygoda, elegancja, prostota i dobry smak. Salon urządzony w stylu klasycznym stwarza wrażenie ciepła i bezpieczeństwa. Ma wyraźnie wydzieloną strefę wypoczynkową, a delikatne, pastelowe barwy sprzyjają koncentracji zmysłów i odpoczynkowi. Barwy, które idealnie sprawdzają się w klasycznie urządzonym salonie: brązy (meble, podłoga), beże, biel, odcienie szarości, mile widziane są dodatki złote i srebrne. Brązowe meble świetnie komponują się z bielą ścian lub jasną podłogą. Do klasycznego salonu wracają też tapety – zarówno jednokolorowe, jak i wzorzyste na jasnym tle. Zasłony powinny być lekkie. Dozwolone są takie dekoracje i ozdoby jak: obrazy, rzeźby, lampy i kwiaty. Jest to wnętrze dla osób, które chcą żyć w harmonii ze swoim otoczeniem, lubią dobry styl.

Klasyczny salon- dobra jakość mebli i dodatków

Do klasycznego salonu najlepiej zakupić dobre jakościowo meble, a podłogi wykończyć panelami. Warto wiedzieć, że dawniej do salonu wstawiano meble z najlepszego gatunku drzewa, np.: mahoniowe, dębowe, z orzecha, a podłogi wykonywane były płytami kamiennymi, np.: marmurem. Styl klasyczny był zarezerowany dla wyższych warstw społecznych. Obecnie styl klasyczny nie oznacza przepychu, ale przytulność i harmonię. Stawia się na lekkość i  funkcjonalność.

Styl nowoczesny – funkcjonalny minimalizm

Zdaniem wielu osób w salonie najważniejsza jest przestrzeń życiowa, a zbyt duża liczba przedmiotów przytłacza i utrudnia odpoczynek. Nowoczesny styl to pojęcie szerokie: obejmuje wiele możliwości aranżacji, form i różnorodne wzory. W nowoczesnym salonie ilość mebli i dekoracji jest ograniczona do funkcjonalnego minimum. Każdy szczegół jest starannie dobrany. Nawet niewielki salon zyskuje wtedy przestrzeń. Meble powinny być w jasnych kolorach o prostej formie, bez zbędnych ozdobników.  Na jednej ścianie, zamiast farby mogą być położone płytki betonowe lub kamienne, ewentualnie tapeta o wzorze cegły lub kamienia. Coraz popularniejsze są również panele ścienne. Oświetlenie nie tylko rozjaśnia przestrzeń, ale pełni także funkcję dekoracyjną i eksponuje poszczególne elementy wyposażenia. Jedna ze ścian może być w mocniejszym kolorze, np.: fioletowym lub czerwonym. Na kanapie królują poduszki w kolorze kanapy lub kontrastowym.

Na portalach kobiecych, stronach poświęconych aranżacji wnętrz, na stronach sklepów z wyposażeniem domu, można znaleźć mnóstwo pomysłów na aranżację salonu. W urządzaniu salonu najważniejsze jest połączenie funkcjonalności z estetyką, elegancją, przytulnością i zachowaniem odpowiedniej ilości miejsca do codziennego funkcjonowania domowników.

More Articles for You

Renowacja dachu a wartość nieruchomości: jak inwestycja w dach może podnieść cenę domu

W tekście znajdziesz Przy dynamicznych cenach nieruchomości sprzedaż domu nie jest łatwym zadaniem. Jak zatem można wpłynąć na decyzję zainteresowanych …

Siłownik do biurek dla wygodnej przestrzeni pracy

Długotrwałe przesiadywanie przed biurkiem może doprowadzić do schorzeń kręgosłupa, sztywnienia ramion lub karku. Możliwość podniesienia lub opuszczenia biurka  zapewnia lepszy …

Fototapety kwiaty — sekret harmonii i spokoju w Twoim domu

W tekście znajdziesz Fototapety kwiaty to nie tylko dekoracja, ale sposób na wprowadzenie do wnętrza atmosfery spokoju, harmonii i bliskości …

Komplet pościel z czego się składa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybór odpowiedniego kompletu pościeli może mieć znaczący wpływ na jakość snu i ogólne samopoczucie. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, z …

5 funkcji suwmiarki elektronicznej, które ułatwią każdy pomiar

Suwmiarka elektroniczna to wszechstronne narzędzie, które oferuje wiele funkcji ułatwiających pomiar. Niezależnie od dziedziny, w jakiej pracujesz, może ona przyczynić …